НОВИНИ ШКОЛИ

 

     28 грудня у Водянській школі відбулося Новорічне свято. Учні школи підготували номери, танцювали, співали, розповідали віршики. Дід Мороз вручив подарунки учням 1 – 4 класів. Було весело і цікаво. Свято, якого цілий рік чекала дітвора, вдалося.

Учень 5 класу Максименко Максим прийняв участь у районному конкурсі «На найкращу новорічну іграшку» і потрапив у 20 найкращих. На Новорічному святі Максиму було вручено подарунок переможця.

Вітаємо переможця!

    19 грудня у Водянській школі відбулося свято Миколая. Діти розповідали притчі про Святого Миколая, співали. Святий Миколай відзначив подяками учнів, які жодного разу не потрапили до зошиту порядку як порушники і роздав подарунки учням 1 – 4 класів.

      З 10 по 14 грудня у Водянській школі проходив Тиждень права. Відповідальним за його проведення був вчитель історії та правознавства Потороча В. М. В рамках тижня проходили інформаційні години, які проводили учні старших класів для початкових класів. Пройшли зустрічі із працівниками ШВЦ – 75. Були проведені соціальні опитування серед учнів школи.

     11 грудня у Водянській школі пройшли загальношкільні батьківські збори. На зборах піднімалися питання про підсумки роботи школи за І семестр. Підсумки з навчальної та виховної роботи підбили заступник директора з НВР Андрущакевич О.А. та заступник директора з виховної роботи Ігнатенко В.М. На ряд питань дала відповіді директор Берест В.І. Також піднімалося питання харчування учнів. Батьків знову поінформували про роботу шкільного сайту та освітньо-інформаційного порталу «Мої знання»

.

     З 3 по 7 грудня у Водянській СЗШ проходив тиждень початкових класів. Класоводи підготували і провели цікаві, пізнавальні виховні заходи: майстер-клас «Умілі ручки» по виготовленню виробів з паперу у техніці Орігамі (Казмірук С.М.), день книги «Криниця мудрості», (Бурлаченко В.М.), гра-змагання «Найрозумніший» (Голобородько Л.А.), КВК «Буду я природі другом!» (Гапон Н.О.), спортивне свято «Котигорошко» (Бейчук Т.О.). Найактивніші учасники, переможці конкурсів нагороджені грамотами.

      3 грудня у Водянській СЗШ відбулася загальноосвітня лінійка присвячена Дню боротьби зі СНІДом. На лінійці виступили: презентувала презентацію класний керівник 8 класу Шатрай М.К., агітбригада «СПОЛОХ» (керівник 7 класу Руденко В.І.), виступили учні 4, 6, 7, 9, 10 класів.

       26 листопада у Водянській школі пройшов відкритий урок фізики у 8 класі з теми «Атмосферний тиск». Вчитель фізики Доценко Т.І. показала учням чимало цікавих дослідів, продемонструвала наукові фільми та навчила розв’язувати задачі з цієї теми.

     19 листопада у Водянській школі пройшла загальношкільна лінійка до Дня пам’яті жертв голодоморів. Учні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, ознайомилися зі споминами свідків тих страшних часів та запалили свічку пам’яті.

      На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору у суботу 24 листопада 2012 року з 16 год приєднайтесь до всеукраїнської акціїЗАПАЛИ СВІЧКУ!

        Із настанням темряви засвітіть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

     У вівторок 13 листопада в РБДТ було визначено переможців районного конкурсу з ВЕБ-дизайну.

         ІІ місце в конкурсі зайняв учень 10 класу Водянської школиДанілащук Олександр зі своїм веб-сайтом "Птахи Широківщини".

Вітаємо переможця!

      15 листопада 15 учнів Водянської СЗШ взяли участь вМіжнародній грі-конкурсі «Русский медвежонок – языкознание для всех – 2012». Контролювали проведення Конкурсу і були присутніми при відкритті конвертів із завданнями батьки у складі 5 чоловік.

       13 листопада у Водянській школі була проведена виховна година до Дня пам’яті жертв Голодомору «Голодомор 32 – 33 рр. – геноцид народу України». Класний керівник 8 класу Шатрай М.К. підготувала презентацію, де було розкрито страшні картини голодомору, визначили причини цього жахливого періоду в житті українського народу. Також говорили про роман У. Самчука «Марія», який писався автором, коли в Україні лютував голод, штучно влаштований з метою винищення селянства, який забрав понад 7 мільйонів людських життів. Підсумком виховної години було вшанування хвилиною мовчання жертв геноциду.

       Також було організовано виставку публіцистичної літератури та літературних творів "Голодні роки 33 - го"

              Презентацію можна завантажити в розділі "Виховна робота"

      09 листопада 2012 року у Водянській СЗШ було проведене загальношкільне свято рідної мови

 «Вивчайте, любіть свою мову,

 Як світлу Вітчизну любіть!»

  Свято підготувала та провела вчителька 2 класу Голобородько Л.А. Були присутні учні школи, батьки, вчителі. На святі діти читали вірші про рідну мову, відгадували загадки, провели гру «Хто правильно закінчить прислів”я?», слухали гумор із шкільного життя нашого земляка Олексієнка Миколи Васильовича, провели вікторину «З якої казки?», танцювали та виконували українські народні пісні. На кінець свята прозвучала пісня «Материнська рідна мова» у виконанні нашого земляка композитора і співака Клименка Петра Миколайовича.

Широківський районний відділ ГУ Держтехногенбезпеки у Дніпропетровській області

     Оголошує набір на навчання випускників шкіл бажаючих вступити до вищих навчальних закладів МНС України у 2013 році :

       Академія пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України ( АПБ МНС)

       Національний університет цивільного захисту України ( НУЦЗУ)

  За додатковою та детальною інформацією звертатися за адресою :

  53700 смт. Широке вул.Леніна,49-а

  Широківський РВ ГУ Держтехногенбезпеки у Дніпропетровській області,

  Тел. 05657(2-22-11).

    Також в розділі "Інформація для батьків"

      02 листопада у Водянській школі було проведено «Свято Осені» для всіх учнів та вчителів школи. Свято підготували вчителі Ігнатенко В.М., Шатрай М.К. та учні 2-9 класів. Була проведена виставка поробок із природного матеріалу , відзначено найкращі роботи учнів та колективні роботи, також проведено виховний захід «Свято Осені».

       25 жовтня делегація вчителів та учнів Водянської СЗШ взяла участь у відкритті пам’ятника старшому лейтенанту Самохвалову П. Ю. в селі Озерне, який загинув у роки Великої Вітчизняної війни, визволяючи село. На відкритті були присутні: Герасимчук Олександр Миколайович – голова Широківської організації Партії Регіонів, Кокул Олександр Анатолійович – голова Широківської райдержадміністрації, Євтушенко Олександр Миколайович – голова районної ради депутатів, Лаврова Вікторія Іванівна – заступник голови районної ради, Плужник Володимир Петрович – голова Степової сільради, жителі сіл Водяне, Пологи, Озерне.

       25 жовтня у Водянській СЗШ відбулася шкільна олімпіада з математики. У ній взяли участь усі бажаючі учні 6 – 11 класів. Переможці візьмуть участь у районній олімпіаді.

       19 жовтня у Водянській школі пройшли вибори дитячого омбудсмена. За голоси виборців боролися 5 кандидатів (учні 9-11 класів). Відбулося таємне голосування, в якому взяли участь учні 5-11 класів. З найбільшою кількістю голосів переміг учень 10 класу Данілащук Олександр.

       З 15 по 19 жовтня у Водянській школі пройшовпрофілактичний тиждень «Увага! Діти на дорозі!». В рамках тижня була проведена така робота: класні керівники провели єдиний тематичний урок «Небезпека чатує», вчителі початкових класів разом з дітьми опрацювали книжку Ю.Лигуна «Країна без правил», також було організовано конкурс малюнку на тему «Увага! Діти на дорозі!» переможцем якого став учень 4 класу Баранов Денис.

       13 жовтня наша школа приєдналася до Всеукраїнського суботнику. Колектив школи організовано здійснив прибирання території школи та прилеглих до неї територій. Спільна праця додала енергії, наснаги та позитиву.

          8 жовтня літературна вітальня гостинно запросила любителів романсу з нагоди 120 річниці з дня народження російської поетеси Марини Цвєтаєвої. «Есть у Блока магическое слово: тайный жар.Слово – ключ к моей душе и всей лирике», - писала М.Цветаева у статті «Пушкін і Пугачов».      Ці слова і стали епіграфом   свята «Таємний жар», на якому за допомогою мультимедійної презентації вчитель світової літератури Руденко В.І., ведучі (Шишка А., Шатрай В., Данілащук Н.,Данилюк С.) та читання в особах (М.Цвєтаєва – Мітяєва Оля, С.Ефрон – Данілащук С., М.Волошин – Карєлов А.) ознайомили присутніх з життєвим шляхом поетеси, її коханням до Сергія Ефрона. У виконанні читців (Мікрюкової К.., Суряк В., Олійник Л., Карєлова А.) прозвучали ча­рівні, мрійливі поезії. Вони нагадують маленькі музичні п'єси, заворожують потоком гнучких, мінливих ритмів. До них звертаються композитори, і тоді вони пе­ретворюються у дивні за своєю красою романси. З них 16 прозвучало на святі.

      5 жовтня у Водянській школі учнями 9 класу (класний керівник Сокол З.Г.) було проведено свято «Дякуємо нашим учителям», на яке (за сценарієм) завітав, Папа Римський… Кожен працівник школи про День освіти отримав на згадку індивідуальну подяку у віршованій формі, квіти, вітальну (предметну) листівку. Учні 8 класу дарували прекрасні пісні (готувала Шатрай М.К.), а учні 7 класу (класний керівник Руденко В.І.) ритми сучасних танців. Свято пройшло в атмосфері щирості, домашнього затишку і тепла.

          1 жовтня в Україні відзначається день людей похилого віку. Учні третього класу приготували свято «Мудрі і багаті роками», на яке запросили своїх бабусь і дідусів. Діти читали вірші про найрідніших, наймудріших людей. Для своїх бабусів і дідусів вони виконали пісні «Песенка мамонтенка», «Золоте весілля», танцювали танок «Утят». А на кінець свята діти приготували танок-поколінь. Під мелодію пісні «Дорогі мої батьки» у виконанні М.Поплавського підготовлені діти танцювали вальс, а потім онуки запросили своїх рідних до танцю. Їм вручили квіти. Свято закінчилося, та не спішили гості покидати зали. На святі панувало добро, тепло і злагода.

        З 1 жовтня у школі почалася акція «Годівничка», метою якої є виховання бережливого ставлення до птахів, бажання допомагати їм у зимовий період. 
В рамках акції проведеного засідання шкільного об’єднання юних орнітологів, створено групу для підготовки та проведення акції, а також дано завдання відремонтувати годівниці, які є і виготовити нові, заготовляти корм для підгодівлі птахів взимку. Учні школи випустили стінгазету «Юний орнітолог», намалювали малюнки, склали вірші.

                              Увага! Акція продовжується!

       21 вересня в рамках Всеукраїнської акції у Водянській школі проходив День Юного натураліста «У Юннатії кордонів немає». Було впорядковано шкільну територію, посаджені квіти для класних кімнат, проведено захід «Ми друзі природи», на якому прослухали поради бабусі Медуниці, та відбулася посвята молодших школярів у Юннати.

     14 вересня у Водянській школі у 1-11 класах відбувся Єдиний урок патріотизму на тему: «Ще не вмерла України і слава, і воля…». На цю ж тему бібліотекар Шатрай М.К. провела бібліотечний урок із учнями 8 класу.

    20 вересня   відбувся виступагітбригади «Сполох» на тему «У полоні королеви Нікотинії», який підготували класний керівник 7 класу Руденко В.І. з учнями 7 та 8 класів.

    Королева Нікотинія зачитала список курців Водянської СЗШ, взяла їх у полон. Чорне військо, яке Королева покликала на допомогу, продемонструвало хвороби, які найчастіше вражають курців.

    Членам агітбригади вдалося переконати присутніх у шкідливості куріння та запевнити їх: «Твоє здоров’я у твоїх руках, тож бережи його щоднини. Хочеш жити – кидай палити. Геть паління! Ми – здорове покоління!»

      Сценарій свята можна завантажити  в розділі "Виховна робота"

       Шановні учні, вчителі, батьки!!! Відділом кримінальної міліції у справах дітей Головного управління МВС України в Дніпропетровській області створено поштову скриньку (E-mail: VKMSD.GUMVS@yandex.ru), яку можна використовувати для направлення запитань та пропозицій щодо організації профілактичної роботи в школах. Аналогічна поштова адреса діє в Управлінні КМСД Міністерства внутрішніх справ України (E-mail: ditypolice@mvs.gov.ua).Також на офіційному сайті ГУМВС (umvs.dp.ua) створено сторінку, на якій можна ознайомитися з діяльністю кримінальної міліції у справах дітей.

           З 3 по 7 вересня у школі проходив Олімпійський тиждень. В рамках тижня були проведені різноманітні заходи: змагання з футболу, жонглювання мячем, дартс. Класний керівник 7 класу Руденко В.І. разом із своїми дітьми провела цікаве свято « Мандрівка у королівство здоров’я» з використанням комп’ютерної презентації. Закінчився тиждень Днем здоров’я «Ми – олімпійці», на якому учні долали легкоатлетичну естафету. В кінці було підведено підсумки тижня і нагороджено найактивніших учасників грамотами.

        03 вересня в усіх класах школи  було проведено Перший урок на тему: "Дніпропетровщина - моя рідна земля". Метою проведення Першого уроку є вихованя любові до рідного; почуття причетності до всіх подій, які відбуваються на Широківщині та Дніпропетровщині; пробудження національної самосвідомості; формування і розвиток почуття гордості за свій народ, свій край, свою країну, готовності здобувати якісну освіту. У класах школи та шкільній бібліотеці оформлено стенди, інформаційні куточки, організовано огляди літератури.

З нагоди початку нового навчального року вчителі нашої школи одержали приємний подарунок від депутата Дніпропетровської обласної радиМиколи Івановича Іщенка – сучасні офісні стільці. Висловлюємо йому щиру подяку за постійну турботу про зміцнення матеріально-технічної бази нашої школи. Окреме спасибі від батьків, першокласників, учнів школи за прекрасні ортопедичні ранці, наповнені канцприладдями, та неодноразові поїздки учнів нашої школи до міста Кривий Ріг.

      1 вересня учні нашої школи одержали гарний подарунок - сучасні санітарно – гігієнічні кімнати для хлопчиків та дівчаток. Від імені учнів, батьків, учителів та громадськості висловлюємо щиру подяку голові Широківської райдержадміністраціїКокулу Олександру Анатолійовичу та начальнику Широківського виправного центру 75 Цівці Володимиру Олександровичу за піклування про здоров’я учнів нашої школи.

          1 вересня у школі відбулося свято Першого дзвоника. На святі були присутні гості: Форощук Л.В. - методист відділу освіти,  Дон А.А. - помічник депутата Дніпропетровської обласної ради М.І.Іщенка, Цівка В.О. - начальник Широківського виправного центру №75, Подлєсна Н.В. - начальник сектору роботи з особовим складом ШВЦ №75. Найбільша увага була приділена першокласникам, яким було сказано багато теплих слів, а також помічником депутата Дон А.А. вручено портфелі та набір канцтоварів від депутата обласної ради М.І.Іщенка.

      Згідно з листом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 30.01.2012р. №1/9-66 про проведення Всеукраїнської акції "Дай руку, першокласнику" школа готується до прийому дітей, які вперше прийдуть до школи. У класній кімнаті для учнів 1 класу проведено ремонт та облаштовано куточок відпочинку для першокласників.

       У липні місяці за сприяння депутата обласної ради Іщенка Миколи Івановича учні Водянської СЗШ мали змогу безкоштовно відвідати Криворізький чотиризальний кінотеатр "Одеса-кіно" в спортивно-розважальному комплексі "UNION", де переглянули фільм у форматі 3D. Супроводжувала дітей помічник народного депутата Дон Алла Андріївна та вчитель Водянської СЗШ Руденко Валентина Іванівна.

       У липні місяці в школі розпочалися роботи по облаштуванню внутрішнього туалету для учнів школи.

      8 червня у школі відбулося закриття табірної зміни пришкільного закладу відпочинку з денним перебуванням «Сонечко». Свято розпочалося з урочистої лінійки, на якій активні учні були нагороджені грамотами. Продовжив свято клоун Боба, який проводив різноманітні цікаві конкурси та ігри. Діти співали, читали вірші, гуморески. Закінчилося свято святковою дискотекою. Фото див. у розділі "Оздоровчий заклад "Сонечко".

    28 травня у школі відбулося відкриття пришкільного оздоровчого закладу відпочинку «Сонечко».  На святі була присутня методист відділу освіти Калдар А.А. Свято пройшло весело, цікаво. Для учнів заплановано багато цікавих заходів. Бажаємо всім учням добре відпочити, набратися гарних вражень та сил до початку нового навчального року.

  25 травня у школі відбулося «Свято Останнього дзвоника». На святі були присутні гості: Мотуз Т.В. – завідуюча методкабінетом відділу освіти, Цівка В.О. – начальник ШВЦ - 75, Подлєсна Н.В. – начальник сектору роботи з особовим складом ШВЦ – 75, батьки, вчителі та учні. Присутні гості привітали всіх із святом, побажали гарно провести канікули. На святі було підбито підсумки роботи за рік і нагороджено учнів грамотами за відмінні успіхи у навчанні та участь у різноманітних конкурсах. Особливу увагу на святі було приділено   для випускників 4 та 9 класу.

      18 травня у школі пройшов «Фестиваль Європейських країн», в рамках якого було представлено чотири країни: Англію, Францію, Іспанію та Німеччину. Учні підготували повідомлення про державні символи, національні традиції, визначних діячів науки і культури, досягнення у спорті даних країн, танцювали іспанський танець «Фламенко», а також співали пісні англійською та французькою мовами.

     12 травня у школі відбувся випускний бал для учнів 11 класу. Вітаємо  випускників 2012 року із закінченням школи. Бажаємо їм здійснення мрій, щасливої життєвої дороги, успіхів у всіх починаннях.

       11 травня у школі відбулося свято «Прощавай, Букварику!», на якому учні 1 класу прощалися з першою найулюбленішою книжкою - Букварем. На святі були присутні батьки, бабусі, сестрички та братики першокласників. Першокласники демонстрували свої знання та вміння, яких вони набули протягом року, розповідали вірші, співали пісні, грали в ігри. Класний керівник Голобородько Л.А. та директор школи Берест В.І. привітали першокласників зі святом та побажали їм успіхів у подальшому шкільному житті. Шкільний бібліотекар Шатрай М.К. ознайомила їх з дитячими книжками та запросила стати читачами. Батьки пригостили дітей солодощами.

          9 травня у школі відбулося свято, присвячене Дню Перемоги на тему: «Ми повинні все пам’ятати». На святі були присутні гості, учасники та діти війни, вчителі, учні. Учні школи підготували концерт, на якому звучали вірші, пісні та теплі слова на адресу тих, хто не жалкуючи свого життя, здобував Перемогу. Всі присутні поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам у с. Водяне та на могили у с. Озерне та с. Кряжове. Всіх загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Вічна пам'ять - загиблим,

Вічна слава – живим!  

Дорогі колеги, ветерани й учасники війни!

Прийміть наші щирі вітання зі світлим і радісним святом — Днем Перемоги!

Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни, і трудівникам тилу, які самовіддано працювали задля Перемоги.

Напередодні цього світлого дня бажємою Вам, дорогі наші ветерани, великого щастя, здоров’я, оптимізму та активного довголіття! Нехай у Ваших родинах панує злагода і спокій, а оселі повняться достатком!

      7 травня о 9 годині у школі відбувся єдиний урок мужності на тему: «Вклоняємось доземно всім солдатам» та урочиста лінійка, присвячені безсмертному подвигу героїв – визволителів та вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни. Для учнів було організовано перегляд відео звернення – привітання голови обласної держадміністрації Олександра Вілкула. Потім учні школи привітали святковими листівками та виготовленими власноруч подарунками ветеранів війни.

           Вітаємо ученицю 6 класу Білецьку Анастасію - переможця районного конкурсу дитячої творчості «Дніпропетровщині – 80 років», яка нагороджена грамотою Широківської районної організації Партії регіонів та цінним подарунком.

          3 травня у школі відбулося свято Останнього дзвоника для учнів 11 класу. На святі були присутні гості: начальник відділу культури і туризму Широківської райдержадміністрації Лисогор Л.М. та начальник Широківського виправного центру 75 Цівка В.О., батьки випускників, учителі та учні школи. Багато теплих слів і побажань було сказано на адресу випускників. Учні школи підготували для них цікавий концерт. Фото див. у розділі "Фотогалерея".

        З 23 по 27 квітня у школі пройшов Тиждень охорони праці. Протягом тижня була проведена така робота: в 1-11 класах пройшов єдиний урок на тему «Охорона праці в школі», організовано конкурс малюнків на тему «Охорона праці» та виставка літератури у бібліотеці.

         26 квітня у школі пройшов День вшанування ліквідаторів та потерпілих на ЧАЕС. В рамках Дня вшанування проведено загальношкільну лінійку на тему: «Чорнобиль – наш біль», оформлено куточок «Біль і мужність Чорнобиля», у бібліотеці створено тематичну виставку.

           17 квітня у школі відбувся математичний конкурс "ЕВРИКА", в якому взяли участь учні 5-7 класів під керівництвом вчителя математики Демиденко Л.В.

    З 9 по 13 квітня у школі проходив Тиждень безпеки дитини. З метою посилення контролю за безпекою життєдіяльності дітей та недопущення нещасних випадків у школі була проведена така робота: організована бібліотечна виставка літератури на тему «Безпека дитини», 11 квітня були проведені батьківські збори, на яких розглянули питання про безпеку дітей в урочний та позаурочний час, бесіди, виховні години, усний журнал, зустріч з медсестрою, перегляд відео «Будь обережним», а також виступ агітбригади «Підступна Нікотинія».

   12 квітня у школі в рамках акції «Чисте довкілля» було проведено таку роботу: висаджено 28 дерев, 60 кущів квітів, прибрано шкільну і прилеглу до неї територію, побілено дерева і бордюри. У заході взяли участь учні, вчителі, працівники школи.

     11 квітня у школі відбулися батьківські збори, на яких розглядалися питання про порядок закінчення навчального року, складання ДПА учнями 4, 9, 11 класів, складання ЗНО випускниками 11 класу, оздоровлення учнів школи влітку 2012 року, а також з метою попередження нещасних випадків серед учнів, розглядалось питання про підвищення батьківського контролю за дітьми у позаурочний час та під час канікул.

        Вітаємо переможця регіонального конкурсу учнівських творів «Що я зробив би для свого району, якби був народним депутатом» Мороза Владислава, який нагороджений подякою народного депутата України Дмитра Шпенова за активну громадську позицію, старанність, ініціативність та участь у житті району.

      2 квітня у школі відбулося гумористичне свято «Сміх – це сонце», присвячене Дню сміху, яке підготували учні 5 класу з класним керівником Сулімовською О.І.. У ньому брали участь учні 1- 9 класів, які співали жартівливі пісні, читали гуморески, ставили сценки з шкільного життя, жартували. Всі присутні насміялися досхочу, повеселилися, були в гарному настрої і зарядилися весняним позитивом на весь місяць вперед.

           31 березня у школі пройшов суботник, в якому взяли участь всі працівники школи. Вони з наполегливістю і завзяттям прибрали територію школи і прилеглу до неї територію і приготували школу до Великодніх свят. Водянська школа з нетерпінням чекає прихід весни!!!

       30 березня учні школи взяли участь у районній виставці – конкурсі науково – технічної творчості «Наш пошук і творчість - тобі, Україно!». Було представлено роботи учнів за розділами: вишивка, паперопластика, витинанка, мяка іграшка, в’язання, бісероплетіння, вироби з природних матеріалів. Чекаємо результатів конкурсу.

        26 березня учні нашої школи взяли участь у районному фестивалі художньої самодіяльності «Співограй». Вони підготували уривок з твору І. Нечуя – Левицького «Кайдашева сім’я», пісні О.Янушкевич «Перше шкільне кохання», «Пісня – побажання», вірш Ю. Шкрумеляка «Слово української дівчини», гумореску П Глазового «Вареники».

           26 березня відбулося засідання атестаційної комісії І рівня. На засіданні були присутні всі члени комісії та вчителі, які атестувалися Шатрай М.К. і Прокопець Т.В. За підсумками голосування вчителю української мови та літератури Шатрай М.К. та вчителю фізики та інформатики Прокопець Т.В. було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

      З 12 по 16 березня у школі проходив тиждень, присвячений українському Кобзарю Т.Г. Шевченку. В рамках тижня були проведені змагання серед учнів початкових класів та учнів 5 – 9 класів, конкурс малюнків, конкурс читців, бібліотечний урок «Живопис у творах Шевченка», перегляд презентацій. У бібліотеці організовано виставку літератури «Кобзареве слово». По закінченні тижня було підведено підсумки і нагороджено найактивніших і кращих знавців творчості Тараса Шевченка.

      14 березня відбувся другий обласний фестиваль інтелектуально – комунікативних ігор з російської мови в м. Орджонікідзе. Учні 6 класу Шишка Настя і Данилюк Світлана разом з учителем російської мови Руденко В.І. взяли участь у фестивалі у складі збірної команди Широківського району.

       Вітаємо учнів Водянської СЗШ Жука Олександра, Метлу Андрія, Усик Анжеліки, Данілащука Олександра та вчителя інформатики Прокопець Т.В. за зайняте ІІІ місце в обласному заочному конкурсі комп’ютерного макетування та верстання у номінації "Газета"!

   Вітаємо переможця районного конкурсу інформаційних технологій «Комп’ютерна перлинка» Карєлова Андрія, який зайняв 1 місце і прийме участь в обласному конкурсі.

    7 березня у школі пройшло свято, присвячене Міжнародному жіночому дню 8 Березня. На святі були присутні мами, бабусі, вчителі та учні школи. Учні школи разом з керівником 9 класу Бейчук Т.О. підготували цікавий концерт на якому звучали вірші, пісні, гуморески та слова привітання всім жінкам.

         27 лютого у школі пройшов єдиний урок на тему: «Рідній Дніпропетровщині – 80 років» для учнів 1 – 11 класів. Урок розпочався з відеозвернення губернатора області Олександра Вілкула та перегляду відеофільму «Рідній Дніпропетровщині – 80 років». Класні керівники ознайомили учнів з історією утворення Дніпропетровської області та її сучасними досягненнями. Була представлена книжкова виставка та малюнки учнів, присвячені цій визначній даті. Також лунали пісні нашого земляка Петра Клименка.

          З 20 по 24 лютого 2012 року у школі проходив тиждень фізики. Тиждень був присвячений «Українцям Всесвіту» - вченим-українцям, що зробили вагомий внесок у розвиток фізики та астрономії. Учнів було ознайомлено з видатними українцями-фізикам, показано презентацію «Українці Всесвіту». Протягом тижня фізики було проведено два позакласні заходи: серед учнів 7 – 9 та 10 – 11 класів. Учні усіх класів мали можливість розгадувати кросворди, розв’язувати цікаві завдання та «фішки для допитливих». Всі бажаючі могли детально ознайомитися з двома видатними українцями: Іваном Павловичем Пулюєм та Юрієм Васильовичем Кондратюком (Олександром Шаргеєм). За результатами змагань було підведено підсумки і нагороджено переможців.

     З 20 по 24 лютого у школі проходив Тиждень знань з безпеки життєдіяльності. Протягом тижня було проведено конкурс малюнків, присвячений безпеці життєдіяльності дітей, бесіди, виховні години та інструктажі з техніки безпеки.

         24 лютого у школі проведений єдиний урок «Петриківський розпис», який для учнів 5 – 11 класів провела вчитель української мови та літератури Сокол З.Г. Вона ознайомила учнів із зразками художників петриківського розпису Ф. Панка, М. Приймаченко, Т. Пати. Учням початкових класів Бурлаченко В.М. розкрила казковий світ фантазії митців пензля. Також учні переглянули телеурок з петриківського розпису «Петриківська квітка».

         23 лютого у школі було проведено урок на тему: «Спорт і фізичне виховання – утвердження здорового способу життя та зміцнення миру». Також проведено урок – змагання для учнів 5 – 11 класів «Спорт та мир», серед учнів 1 – 4 класів - змагання «І ти можеш стати олімпійцем», а також шашко – шаховий турнір між хлопцями і дівчатами 5 – 11 класів.

22 лютого відбувся Всеукраїнський конкурс з російської мови «Лукоморье», в якому взяли участь 10 учнів 2 – 9 класів нашої школи. Конкурс проходив під керівництвом учителя російської мови Руденко В.І.

 

        21 лютого - Міжнародний день рідної мови. В рамках Дня рідної мови у школі пройшли виховні години, конкурс читців, у якому взяли участь учні 1 - 8 класів. Переможцями стали Сисорова Даша - 3 кл, Білецька Настя - 6 кл., Олійник Лариса - 8 кл. Переможців було нагороджено дипломами, а всіх учасників - подяками за участь у конкурсі.

      З метою гідного вшанування пам'яті воїнів, які загинули в Афганістані та на території інших держав, поліпшення патріотичного виховання молоді 14 лютого 2012 року у школі проведено урок - пам'яті за участю воїна – інтернаціоналіста Данилюка Миколи Сергійовича на тему: «Вони виконували свій інтернаціональний обов’язок» для учнів 5 – 7 класів, а також лінійку мужності для всіх учнів школи.

14 лютого у школі було проведено загальношкільне свято, присвячене Дню Святого Валентина на тему: «У світі немає майже нічого, крім любові». Його підготували учні 11 класу з класним керівником Демиденко Л.В. На святі звучали вірші, пісні про кохання, які підготували учні школи. Також протягом тижня працювала пошта для закоханих. На закінчення свята всім було вручено «валентинки», які знаходилися у поштовій скринці.

В лютому 2012р. учні Водянської школи взяли участь у районному конкурсі комп'ютерного макетуваня та верстання та зайняли І місце у номінації "Шкільна газета".

10 – 11 лютого учениця 11 класу Усик Анжеліка успішно захистила науково – дослідницьку роботу в Дніпропетровському територіальному відділенні МАН України на тему «Дистанція сполоху грака, як прояв синантропізації». Вона навчалася на хіміко – біологічному відділенні в секції «зоологія, ботаніка» під керівництвом вчителя біології Андрущакевич О.А.

    7 лютого 2012 року у школі проходив День безпечного Інтернету. В рамках Дня у класах було проведено виховні години «Інтернет: переваги та недоліки» ( 7 кл. кл. кер. Шатрай М.К.), «Комп’ютер та діти» (5, 6 кл. кл кер. Руденко В.І.), «Небезпеки, які загрожують при користуванні соціальними мережами» (9 – 11 кл. кл. кер. Демиденко Л.В.). Учні 4 – 8 класів переглянули презентацію «Безпека дітей в Інтернеті.

     27 січня 2012 року для учнів 5 – 11 класів був проведений виховний захід, присвячений 94 – й річниці подвигу Героїв Крут на тему: «Крути: пам'ять і урок сьогодні». На заході виступив вчитель історії Потороча В.М., який ознайомив учнів з трагічними сторінками історії; директор школи, депутат Широківської районної ради Берест В.І. розповіла про патріотизм Героїв Крут. Також було проведено загальношкільну лінійку на тему: «Крути – біль мого народу». У бібліотеці оформлено підбірку тематичної літератури з даної теми.

     З метою поглиблення знань учнів про історичне минуле нашої держави, формування національної свідомості, свідомості того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, виховання патріотів рідної держави 20 січня 2012 року у школі була проведена урочиста лінійка «У єдності наша сила» до Дня Соборності і Свободи України, яку підготували учні 6 класу разом з класним керівником Руденко В.І.

      19 січня у школі для учнів 1 - 11 класів проведено єдиний урок на тему: «Подія, що пережила час». На уроці учні дізналися про історію виникнення Дня Соборності України, про розвиток та утворення двох демократичних держав - Українську Народну Республіку та Західноукраїнську Народну Республіку. Звучали поетичні рядки, присвячені Соборності України. Учні підготували інформацію про утворення УНР і ЗУНР.

   18 січня у школі пройшли засідання методичних об'єднань класних керівників, вчителів філологічного циклу, вчителів початкових класів, динамічної групи вчителів природничо - математичного циклу. На засіданнях було проведено методичний діалог на тему «Нові педагогічні технології початкової освіти, як засіб розвитку креативного мислення школяра», круглий стіл «Модернізація фахової компетентності вчителів: стан, проблеми, перспективи», семінар «Компетентнісно - орієнтований підхід до навчання». Учасники МО також обмінялися досвідом роботи з питань навчання та виховання учнів. Заступник директора з НВР Андрущакевич О.А. ознайомила всіх членів МО з новинками фахових журналів і методичної літератури.

      З 1 січня до 20 лютого 2012 року проводиться реєстрація учасників в зовнішньому незалежному оцінюванні для всіх бажаючих стати студентами вищих навчальних закладів. З метою підготовки до участі у ЗНО 2012 року адміністрацією школи було проведено для учнів 11 класу роз'яснення умов реєстрації, показано презентацію «Особливості ЗНО 2012», роздано інформаційні пам'ятки Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти «Зовнішнє незалежне оцінювання 2012».Для батьків учнів 11 класу з даного питання проведено класні збори.